Наука

Вчені знайшли мутації в “темній матерії” геному: вони призводять до раку

Автори нової роботи виявили, що найчастіше мутації надають епігенетичний ефект – змінюють те, наскільки щільно загорнута ДНК в певних місцях.

Цей процес впливає на те, наскільки ці ділянки відкриті для зв’язування з іншими ланками ДНК або певними білками. Все це може впливати на активність генів раку.

Автори нової роботи вперше розповіли про те, що є біологічний механізм, за допомогою якого некодуючі мутації можуть впливати на ризик розвитку раку. Це допоможе створити методи лікування, які порушать цей механізм і допоможуть знизити ймовірність розвитку певних видів раку у людей з групи ризику.

За словами Олександра Гусєва, доктора філософії, з Інституту Елі і Едіт Л. Броуд, в ході роботи вдалося знайти величезну кількість мутацій в геномі, які потенційно можуть бути пов’язані з раком. Головне завдання було – зрозуміти, як ці мутації підвищують ризик розвитку раку.

В результаті вчені створили базу даних мутацій, які також можуть бути пов’язані з ризиком розвитку раку. База даних може послужити відправною точкою для створення і тестування досліджень ліків, які, впливаючи на цей механізм і можуть знизити ризик розвитку певних видів раку у людини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button