Всесвіт

Вчені знайшли незвичайну чорну діру: вона світиться і перевертається (відео)

Астрономи вивчили галактику 1ES 1927 + 654: чорна діра в ній раптово почала світитися майже в 100 разів сильніше звичайного.

Міжнародна команда астрофізиків, включаючи вчених з Університету Боулдера, заявила, що визначила причину цього явища. Лінії магнітного поля, що проходять через чорну діру, мабуть, перевернулися з ніг на голову, що викликало швидку, але короткочасну зміну властивостей об’єкта. Це схоже на те, якби компаси на Землі раптово почали вказувати на південь замість півночі.

Результати, опубліковані в Astrophysical Journal, можуть змінити погляд вчених на надмасивні чорні діри, заявив співавтор дослідження Ніколас Скепі.

Скепі разом з Мітчелом Бегельманом і Джейсоном Декстером вперше висунули теорію про те, що такий магнітний тригер може бути можливий ще в 2021 році.

Нове дослідження підтверджує цю ідею. У ньому команда під керівництвом Сібасіша Лаха з Центру космічних польотів імені Годдарда НАСА зібрала найповніші дані про цей об’єкт. Група спиралася на спостереження з семи телескопів на Землі і в космосі.

Спостереження показують, що магнітні поля надмасивних чорних дір можуть бути набагато більш динамічними, ніж вважали вчені.

Це відбувається через те, що об’єкти постійно притягують газ із зовнішнього Космосу, і частина цього газу також несе магнітні поля. Якщо вивчена галактика притягує магнітні поля, напрямок яких протилежний власному, — скажімо, вони вказують на південь, а не на північ, — тоді власне поле ослабне.

Команда припустила, що через це магнітне поле чорної діри стало настільки слабким, що вона перекинулася з ніг на голову.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button