Всесвіт

Вчені знайшли “склад” чорних дір: виявилося, вони зустрічаються набагато частіше

Команда на чолі з дослідниками з Університету Північної Кароліни виявила величезну кількість масивних чорних дір, які пропустили під час ранніх досліджень.

Нещодавно виявлені чорні діри допоможуть дослідити історію життя надмасивної чорної діри в центрі нашої власної галактики.

Вважається, що Чумацький Шлях — гігантська спіральна галактика — утворився в результаті об’єднання безлічі дрібніших карликових галактик. Наприклад, Магелланові хмари, які видно в південній півкулі, – це карликові галактики, які зіллються з Чумацьким Шляхом. Такі об’єкти можуть нести в собі центральну масивну чорну діру, які в десятки або сотні тисяч разів перевищує масу нашого Сонця.

Але як часто карликові галактики містять масивну чорну діру, – невідомо. Це серйозна прогалина в наших знаннях про те, як ростуть галактики й чорні діри. Автори нової роботи з’ясували, що масивні чорні діри у багато разів частіше зустрічаються в карликових галактиках, ніж вважалося раніше.

Автори роботи порівняли чорні діри зі світлячками. Адже астрономи бачать чорні діри тільки тоді, коли вони освітлені: значить, вони ростуть, — на основі цих даних можна зробити висновки, які об’єкти ми не бачимо.

Зростаючі чорні діри світяться характерним високоенергетичним випромінюванням. Крім цього, молоді новонароджені зірки теж можуть світитися. Зазвичай астрономи відрізняють зростаючі чорні діри від нових зіркоутворень за допомогою особливостей розподілу світла. Але ці тести не завжди дають на 100% однозначний результат.

Тому автори нової роботи створили новий, більш чутливий тест, щоб за допомогою нього встановити кількість масивних чорних дір. В результаті вони з’ясували, що величезна кількість масивних чорних дір нового типу зустрічається в карликових галактиках. Більше 80% всіх зростаючих чорних дір у карликових галактиках належали до нового типу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button