Всесвіт

На Сонці з’явилася величезна корональна діра

В атмосфері Сонця з’явилася величезна діра. З неї у бік Землі спрямовується потік сонячного вітру. Обсерваторія динаміки Сонця НАСА опублікувала знімок, де зображена структура, яка тягнеться більш ніж на половину поверхні Сонця.

a884dc68a7bfe431eb3960077460655e

Це явище — так звані корональні діри — область, де відкривається магнітне поле Сонця, що дозволяє сонячному вітру вирватися назовні. Космічному апарату НАСА «СТЕРЕО» нещодавно вдалося взяти проби потоку, що випромінюється з цієї діри.

Примітно, що швидкість потоку була надзвичайно висока і становила 750 кілометрів в секунду. Вчені вважають, що такий потужний потік з великою ймовірністю викличе арктичні полярні сяйва. Передбачається, що сонячний вітер досягне Землі до 1 лютого.

Хоча дійство може розігратися і до того, як потік добереться до нашої планети. Метеорологи Національного управління океанічних і атмосферних досліджень заявило, що ймовірність виникнення геомагнітних бур дорівнює 65 відсотків вже 31 січня, в той момент, коли Земля перетинає область геліосферного струмового шару.

Багато хто не чув про те, що собою являє геліосферній струмовий шар, хоча це одне з найбільших явищ в Сонячній системі: велика багатоступенева система електричних струмів, що має форму балетної пачки. Земля періодично потрапляє під вплив цієї області і виходить з нього. Ці переходи називаються «межі секторів сонячних переходів», і можуть бути причиною виникнення масштабних сяйв.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button