Відео

Вчені зняли на відео рідкісних косаток «типу D»

Дослідники з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) зняли на відео недалеко від мису Горна рідкісних косаток «типу D». В цілому косатки належать до одного виду — Orcinus orca, однак серед них виділяють ряд типів — типи A, B, C і D.

Нещодавно фахівці вивчили зразки тканин декількох косаток «типу D» і визначили, що косатки даного типу дійсно генетично відмінні від трьох інших; згідно з дослідниками, даний тип відокремився приблизно 390 000 років тому. Вчені з NOAA також зібрали зразки тканин косаток, помічених у мису Горна; незабаром буде проведено генетичний аналіз даних зразків, в результаті якого, як сподіваються фахівці, ми дізнаємося більше про цей загадковий тип косаток.

Косатки «типу D» найбільш візуально відмінні у порівнянні з іншими типами. Лоб у них має форму, що нагадує такий же у гринд; при цьому вони мають більш вузький і гострий плавець, менш великі зуби і менш великі білі плями біля очей. Часто косаток «типу D» називають також «субантарктичними косатками».

Інші типи косаток, втім, також відрізняються один від одного. Поки неясно, як надалі будуть класифіковані косатки: можливо, різні типи будуть вважатися підвидами, а можливо, вони стануть різними видами роду косаток.

Кнопка «Наверх»
Закрыть