Відео

Рідкісний глибоководний восьминіг Дамбо потрапив на відео

На великій глибині в Тихому океані за допомогою підводного апарата вчені зняли рідкісного восьминога Дамбо, що отримав таку назву через свої незвичайні плавці (нагадують гігантські вуха) — на честь слоненяти з діснеївського мультфільму.

Грімпотевтіс (Grimpoteuthis), або восьминіг Дамбо, — це рід глибоководних восьминогів. Ці головоногі живуть на великих глибинах — деякі особини виявлялися навіть на глибині близько 7 000 метрів: таким чином, побачити такого восьминога — велика рідкість.

Вченим іноді вдається зняти Дамбо за допомогою підводних апаратів. Так сталося і цього разу: фахівці з дослідницького судна Nautilus, використовуючи дистанційно керований апарат Hercules, випадково помітили особина грімпотевтіса (Nautilus зараз проводить дослідження в області згаслого підводного вулкана Девідсона біля берегів Каліфорнії).

Дана особина — досить велика: у довжину вона сягає близько 60 сантиметрів — зазвичай восьминоги Дамбо менших розмірів. В середньому їх довжина становить 20-30 см, хоча одного разу була знайдена дуже незвичайна особина, яка в довжину досягає приблизно 1,8 метра.

Не так давно вчені поділилися відео, що демонструє новонародженого восьминога Дамбо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button