Земля

Вчені зрозуміли, де жорстокий пірат ховався від правосуддя в 1600-х роках

Дослідники вивчили кілька срібних монет і нові документи. На основі цих даних вчені підтвердили версію істориків про те, що англійський пірат Генрі Евері сховався в Новій Англії.

У 2014 році історик і металошукач Джим Бейлі, який присвятив роки розгадуванню таємниці зниклого пірата, виявив незвичайну монету з вигравіруваним арабським написом у фруктовому саду в Міддлтауні, штат Род-Айленд.

Дослідження підтвердили, що екзотичну монету викарбували в 1693 році в Ємені. Потім Бейлі виявив, що вона схожа на монети та інші цінності вартістю мільйони доларів. 7 вересня 1695 року їх вкрав Евері та його спільники під час нападу Гандж-і-Саваї, озброєного королівського корабля. Він належав Індійському імператору Аурангзебу.

В історичних звітах зазначається, що банда Евері катувала та вбивала пасажирів на борту індійського корабля та нападала на жінок, перш ніж втекти на Багами, гавані для піратів. Історії про їхні злочини швидко поширилася, і англійський король Вільгельм III – під величезним тиском обуреної Індії і впливового торгового гіганта Ост-Індської компанії – призначив за їх голови велику нагороду.

Відтоді детективи та археологи виявили 26 подібних монет, що тягнуться від штату Мен до Кароліни. Їх усі, крім трьох, знайшли в Новій Англії. Всі вони з’явилися раніше до захоплення індійського корабля. Також дослідники виявили золотий самородок вагою 3 грами на картопляному полі, розташованому на вершині пагорба в приморському місті Літл-Комптон, штат Род-Айленд.

Немає даних про те, що в штаті коли-небудь знаходили природне золото. Бейлі та інші експерти вважають, що самородок, родом із золотого узбережжя Африки, центрі работоргівлі в кінці XVII і початку XVIII століть. Недалеко від зразка виявлено дві срібні арабські монети, а Евері, як відомо, захопив величезну кількість золота під час плавання біля берегів Західної Африки.

Останній доказ того, що Евері знаходився на американській землі — важливі документи, які знайшов Бейлі. Вони свідчать про те, що “Морська квітка”, корабель, який використовувався Евері і його людьми після того, як вони кинули судно на якому здійснювали рейди, прибув в 1696 році в Ньюпорт, Род-Айленд. З того часу історик виявив документи, які показують — капітана піратів супроводжували троє жителів штату. Він взяв їх на борт з іншого піратського судна, коли втік з Індії. Троє вийшли на берег з Евері на Багамах 30 березня 1696 року. Вони служили пірату в обмін на частину здобичі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button