Земля

У стародавньому Ірані була своя «велика стіна»

Сотні історичних артефактів виявила іранська археологічна експедиція в районі Пасаргада – стародавньої столиці країни епохи Ахеменідів.

5025c3cb287d37090d02065f8edb9e48

Одна з головних знахідок археологів – 20-кілометрова оборонна стіна. Всі знахідки іранських учених відносяться до середини першого тисячоліття до нашої ери. З урахуванням обсягів майбутньої роботи, розкопки і аналіз знахідок триватимуть до кінця цієї зими. Стародавня оборонна споруда була виявлена в провінції Фарс в районі міста Маргаб, про це розповів глава дослідницької археологічної групи Хамід Реза Кермі.

У цьому ж районі археологи знайшли близько 300 стародавніх поховань, а також водні канали ахеменідської епохи загальною протяжністю більше 80 кілометрів. В ході розкопок археологи виявили поселення доісторичного, історичного та ісламського періоду, а також древні каменоломні, де добувалися будівельні матеріали для будівництва Пасаргада.

Тепер ученим належить велика робота по обробці та упорядкуванню отриманих даних: вони планують скласти план і карту району, провести датування артефактів, задокументувати виявлені архітектурні пам’ятники.

«Район, в якому в даний момент проводить дослідження Центр світової спадщини Пасаргад, — одна з найважливіших точок, протягом багатьох епох була місцем різних історичних подій», — заявив Кермі.

Раніше при проведенні досліджень в цьому районі основна увага приділялася вивченню державних будівель древньої столиці. Тому, на думку Кермі, інфраструктура Пасаргада і дома звичайних людей вивчені слабо, хоча вони становлять особливу історичну цінність. Археологи розраховують за підсумками робіт скласти вичерпну геоінформаційну систему (GIS) району Пасаргад.

Довідка.

Пасаргади (Пасаргад) – стародавнє зникле місто Ірану, перша столиця Ахеменідської імперії, закладена в 546 році до нашої ери Кіром Великим. Пасаргади розташовані у 87 кілометрах від Персеполя і 130 км від Шираза. Головною визначною пам’яткою стародавньої столиці вважається гробниця Кіра Великого. Історики вважають, що в 330 році до нашої ери її відвідав Олександр Македонський.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button