Всесвіт

Вчені зрозуміли, як з’явився космічний пил у ранньому Всесвіті

Раніше теоретичні моделі передбачали, що утворення пилу в наднових може пояснити його присутність у ранньому Всесвіті.

В ході нового дослідження вчені виявили сильну поляризацію молодого залишку наднової. Таким чином, вчені нарешті отримали переконливі і незалежні докази того, що космічний пил в ранньому Всесвіті утворилася в результаті вибуху наднових.

Для дослідження вчені використовували Стратосферну обсерваторію для інфрачервоної астрономії з бортовою широкосмуговою камерою високої роздільної здатності SOFIA HAWC+. Вони провели спостереження в D-діапазоні молодого залишку наднової Кассіопеї A (Cas a) показують високу поляризацію на рівні 5-30%. За неї відповідають силікатні зерна, яких багато в космічному пилу.

Лівий малюнок: мозаїчні зображення SOFIA (154 мікрони в червоному кольорі), Herschel (70 мікронів в зеленому кольорі) і Spitzer (24 мікрони в синьому кольорі). 
Правий малюнок: потоки магнітного поля на зображенні SOFIA в далекому інфрачервоному діапазоні (154 мікрон). 
Надано: Інститут SETI

Джонхі Ро, науковий співробітник Інституту SETI і провідний автор цього дослідження, заявив, що поляризоване випромінювання пилу SNR cas a — це не випадкове міжзоряне випромінювання. Як відзначають автори дослідження, вивчати далеке інфрачервоне випромінювання досить складно, оскільки воно «всюди в небі». Пошук випромінювань, пов’язаних з надновими, еквівалентний пошуку голки в стозі сіна. Спостереження за поляризацією полегшують завдання вченим.

Раніше теоретичні моделі передбачали, що утворення пилу в наднових може пояснити його присутність у ранньому Всесвіті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button