Всесвіт

Метан в атмосфері екзопланети покаже, чи є на ній життя

Як шукати життя на екзопланеті? На які сигнали біологічних організмів варто спиратися? На це питання спробували відповісти дослідники в новій роботі. Вони показали, що найкращим індикатором біологічної активності на далекій планеті буде метан

Вчені показали, що метан буде найголовнішим індикатором біологічної активності на далекій планеті. Автори прийшли до висновку, що викид цього газу в результаті вулканізму вкрай малоймовірний.

NASA

Найближчим часом буде запущений надпотужний космічний телескоп «Джеймс Вебб». Відразу після досягнення точки Лагранжа L2 і розгортання, апарат приступить до роботи. Одне з його завдань – дослідити атмосферу екзопланет і шукати в них біосигналів. Раніше вважалося, що таким сигналом може служити кисень, але дослідження показали, що цей газ не є надійним показником наявності на планеті життя.

Набагато більш привабливим є метан. Це одна з найпростіших органічних сполук з формулою CH4. На Землі цей газ найчастіше виробляється мікроорганізмами або виділяється в результаті вивержень вулканів. Дотепер було досить багато суперечок про те, наскільки метан може бути надійним біосигналом для пошуку позаземного життя.

У новій роботі дослідники розвіяли всі сумніви: вони показали, що на скелястих планетах малоймовірна вулканічна активність, в результаті якої в атмосферу може потрапити достатня для виявлення кількість метану. Це означає, що якщо телескоп «Джеймс Вебб» виявить в атмосфері екзопланети метан, то, найімовірніше, він буде мати біологічне походження.

Автори використовували термодинамічну модель, щоб з’ясувати, чи може викид вулканічної магми на планетах земного типу призвести до потрапляння CH4 і CO2 в атмосферу. Вчені виявили, що вулкани навряд чи здатні виробити таку ж кількість метану, що і біологічні джерела. В кінці статті дослідники відзначають, що результати їх роботи засновані на знаннях, які були отримані при вивченні Землі й планет Сонячної системи, тому неясно, наскільки добре нові дані можуть описувати далекі екзопланети.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button