Всесвіт

Вчені виявили, що планети віддаляються від своїх кілець

Команда вчених з японських університетів Ібаракі, Когакуін і Тохоку змоделювала видалення планети від місця початкового формування. Вони з’ясували, що після появи кільця планета може піти й залишити його позаду. Тому планети рідко можна побачити поблизу зовнішніх кілець.

Вчені на чолі з Кадзухіро Канагава використовували найпотужніший у світі комп’ютер, який використовують астрономи, ATERUI II з Національної астрономічної обсерваторії Японії. Вони розглянули безліч різних структур і утворень: планет, кілець, які вже сформовані й тільки утворюються.

Вчені також виявили три фази видалення планет від кілець. У першій фазі, коли планета рухається по внутрішній осі, кільце залишається недоторканим. У другій фазі кільце починає деформуватися і з’являється друге кільце. У третій фазі початкове кільце зникає, і залишається тільки останнє кільце, від якого планета може віддалятися.

Природа походження кілець досі невідома. Про розміри й склад речовини кілець також мало відомо. Наприклад, у Сатурна розмір кілець — від декількох мікрон до десятків метрів, а за складом це — водяний лід з домішками силікатного пилу та уламків. Формування молодих зірок є одним з можливих пояснень походження кілець, які астрономи спостерігають в пилу навколо утворюються планет.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button