Головна / Всесвіт / Виявлено, що бактерії можуть розвиватись у космосі швидше, ніж на Землі

Виявлено, що бактерії можуть розвиватись у космосі швидше, ніж на Землі

Деякі види бактерій відчувають себе в космосі як вдома, при цьому, як з’ясувалося в ході нового дослідження, один з видів бактерій, Bacillus safensis, розвивається в умовах мікрогравітації на Міжнародній космічній станції інтенсивніше, ніж на Землі.

bd11d3d65ebfe3a5f5b4bd7b14e58adc
Це дослідження проводилося в рамках проекту MECCURI, в реалізації якого брали участь добровольці-любителі і мікробіологи-професіонали. Учасники проекту зібрали зразки бактерій на Землі і відправили їх на МКС, щоб подивитися, як ці мікроорганізми будуть розвиватися в умовах мікрогравітації.

Дивовижна здатність бактерій виживати в космосі вже була показана раніше в експериментах, поставлених у відкритому космосі зовні МКС, однак у рамках проекту MECCURI вивчалася саме здатність бактерій виживати в умовах, підтримуючих всередині космічної станції.

«Теплі, вологі, багаті киснем умови на борту МКС разюче відрізняються від вакууму космічного простору, – сказав доктор Девід Койл з Каліфорнійського університету в Дейвісі, США, мікробіолог і головний автор цього нового дослідження.

Цікаво відзначити, що переважна більшість з цих 48 штамів бактерій, відправлених на МКС, розвивалися на борту космічної станції приблизно з такою ж швидкістю, що і на Землі.

Однак штам Bacillus safensis показав на космічній станції швидкість росту, що на 60 відсотків перевищує швидкість зростання цього виду бактерій на поверхні Землі. Бактерії цього виду опинилися в космосі не вперше: вони були виявлені на борту марсіанського ровера Opportunity, а також на борту його «брата-близнюка», ровера Spirit, в 2004 р.

За словами авторів роботи, вивчення поведінки бактерій в умовах мікрогравітації допоможе при плануванні довгострокових пілотованих космічних місій.

Натхнення: earth-chronicles.ru