Всесвіт

Знищувати космічне сміття запропоновано за допомогою лазерів

Питання боротьби з космічним сміттям піднімається провідними світовими космічними агентствами вже не перший раз. Різні фахівці запропонували вже масу шляхів з очищення орбіти Землі від непотрібного мотлоху, однак команда вчених з Китаю пропонує, мабуть, один з найбільш радикальних методів: спеціальні лазери для того, щоб знищити космічне сміття.

Група вчених з Інженерного університету ВПС Китаю на чолі з Цюань Венем планує використовувати лазер для дроблення великих фрагментів на більш дрібні, які згодом можна спалити в атмосфері, або ж зібрати і відправити подалі від Землі. Згідно з планом вчених, якщо закріпити лазер на будь-якому супутнику, він зможе по команді випромінювати короткі спалахи в інфрачервоному діапазоні. Кількість спалахів складає 20 за одну секунду. Як заявляють експерти, цієї кількості повинно вистачити для того, щоб зруйнувати великі уламки. Китайські експерти розрахували кути випромінювання і позицію по відношенню до Землі, при якій лазерні промені будуть найбільш ефективні, а також розробили проект будівництва на орбіті станції, призначеної спеціально для знищення космічного сміття, розташованого біля Землі.

Насправді за останні 60 років кількість космічного сміття, за різними підрахунками, сягнула близько 20 000 фрагментів, які обертаються зі швидкістю до 28 000 кілометрів на годину. І це є великою проблемою, адже кількість польотів з кожним днем збільшується, і збільшуючи кількість космічного сміття, яке складається в основному з уламків відпрацьованих елементів космічних кораблів.

Кнопка «Наверх»