Здоров'я

Чому філіжанка кави може зменшити ризик раку печінки

За даними Всесвітнього фонду дослідження раку, рак печінки посідає шосте місце за поширеністю серед усіх різновидів раку. У 2012 році було діагностовано близько 800 000 нових випадків і дотепер саме рак печінки залишається основною причиною смертності від раку в усьому світі — головним чином через труднощі діагностики захворювання на ранніх стадіях.

Однак у 2017 році в журналі BMJ Open було опубліковано дослідження, автори якого з Університету Саутгемптона та Единбурзького університету стверджували, що люди, які п’ють каву (як з кофеїном, так і без кофеїну), рідше хворіють на гепатоцелюлярний рак, найпоширенішу форму раку печінки.

Вчені проаналізували дані 26 досліджень, в яких взяли участь більше двох мільйонів осіб, і виявили пряму залежність між кількістю споживаної кави і зниженням ризику цирозу і раку печінки. Так одна чашка в день знижувала ризик на 20%, дві чашки — на 35%, а ті, хто випивали в день до п’яти чашок, в результаті знижували ризик раку печінки вдвічі.

Згідно з даними MedicalXpress, “складові молекули, що містяться в каві, мають антиоксидантні, протизапальні, антиканцерогенні та інші корисні властивості, що, як вважають вчені, і може пояснити більш низький рівень хронічних захворювань печінки і раку печінки, які відчувають любителі кави“. Щобільше, той же ефект дає і вживання кави без кофеїну, що дуже важливо для тих людей, які з різних причин змушені обмежувати вживання напоїв і продуктів, що його містять.

Втім, автори дослідження нагадують, що рекомендована доза кави в день не повинна перевищувати п’ять чашок, а краще і зовсім скоротити її до двох-трьох.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button