Інтернет

Вчених здивувала реакція жителів Китаю на інтернет без цензури

Переважна більшість жителів КНР не мають доступу до ряду глобальних інтернет-ресурсів, включаючи соціальні мережі і деякі ЗМІ. Особливо суворі обмеження стосуються інформації, здатної показати негативні сторони минулої і нинішньої політики китайської Компартії. З року в рік Китай очолює список країн з найбільш жорстким контролем в Мережі. Для громадян країни такий контроль став звичним — і він змінює інтереси самого суспільства. Про це Юйюй Чен (Yuyu Chen) і Девід Янг (David Yang) повідомляють в статті, опублікованій в журналі American Economic Review.

Автори випробували 1800 студентів Пекінського університету, прослідкувавши за їх поведінкою в Мережі. При цьому частина добровольців користувалися звичним їм обмеженим інтернетом, інша ж частина мала необмежений доступ до всіх глобальних інтернет-сервісів. За словами Чена і Янга, такі люди проявляють дивовижну байдужість до заборонених тем і сайтів, пов’язане зі зниженим інтересом до політики, зі страхом покарання, з незнанням і просто недовірою до зарубіжних інформаційних ресурсів. Забороненим у КНР контентом зацікавилося не більше п’яти відсотків добровольців.

Знижується й інтенсивність горизонтальної передачі інформації від людини до людини. Таким чином, автори роблять висновок, що небезпека цензури проявляється далеко не в одній зниженій інформованості. Вона веде до змін у настроях і структурах суспільства.

«Навіть якщо такі люди отримують нові чутливі дані і стають інформовані краще, на їх настроях і переконаннях це може ніяк не позначитися», — пишуть вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button