Технології

Вчений створив фарбу, яка може замінити дорогі сонячні панелі

Доктор Натаніель Девіс зі Школи хімічних і фізичних наук Веллінгтонського університету Вікторії заявив, що він і його дослідницька група знаходяться на важливому поворотному етапі у своїх дослідженнях сонячної енергії. Він працює над сонячною «фарбою», яка може замінити сонячні батареї.

Image by Pixabay

Нова фарба призначена для нанесення на дах будівлі, щоб краще поглинати світло, необхідне для живлення будинку за допомогою сонячної енергії.

«Фарба містить люмінесцентні молекули, які поглинають і випромінюють світло, яке направляє сонячне світло до сонячних батарей», пояснює доктор Девіс.

На відміну від більших (і дорожчих) сонячних панелей, доступних нині, рішення доктора Девіса буде включати один шар фарби і вузьку межу сонячних панелей шириною приблизно з палець. Комбінація фарби для даху та невеликих панелей призначена для вироблення електроенергії, достатньої для повного живлення дому.

Середня вартість сонячних панелей в Новій Зеландії становить близько 9000 доларів США за матеріали і установку. Вчені сподіваються, що сонячна фарба буде коштувати набагато дешевше, тому що після нанесення вона прослужить десятиліття. Також не потрібно установки великих і дорогих сонячних панелей, що зробить використання сонячної енергії більш доступним для звичайної людини. Система також буде працювати з будь-якою існуючою технологією сонячних панелей на ринку. У своїй роботі доктор Девіс використовує власну технологію «сонячних концентраторів» яка поміщається в шматок пластику або скла, яка вловлює сонячне світло і відправляє його в сонячні панелі.

Доктор Натаніель Девіс з сонячними концентраторами. Надано: Веллінгтонським університетом Вікторії.

«Крім позитивного впливу на зміну клімату та захисту навколишнього середовища за допомогою поновлюваних джерел енергії, ця фарба також значно знизить вартість використання електроенергії в домашніх умовах», — робить висновок доктор Девіс.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»