Технології

Bayer та Ginkgo створять рослини, які будуть підживлювати самі себе

Німецький конгломерат Bayer разом з бостонським технологічним стартапом Ginkgo Bioworks оголосили про об’єднання для створення пшениці і рису, які самі виробляють азотні добрива, повідомляє Forbes.

Спільне підприємство Bayer та Ginkgo отримало інвестиції в розмірі $100 млн. Генеральний директор Gingko Джейсон Келлі розповів, що 50 співробітників нової компанії займуться створенням мікроорганізмів, які повинні зайняти серйозну частку на світовому ринку хімічних добрив, який оцінюється в $80 млрд, а також знизити рівень забруднення в світі.

Більшість азотних добрив виробляється великими хімічними виробниками. Фермери розбризкують їх або додають у ґрунт. Хоча це підвищує врожайність сільськогосподарських культур, навколишньому середовищу наноситься серйозний збиток, говорить Келлі. Близько 3% викидів вуглекислого газу в світі виникає в результаті виробництва азотних добрив, а відходи цих підприємств забруднюють водойми і вбивають рибу.

Команда Bayer/Ginkgo хоче перетворити сільськогосподарські культури в міні-виробників добрив. Деякі рослини, включаючи арахіс і соєві боби, самі виробляють азот і не вимагають штучних добрив. План полягає в тому, щоб дати іншим культурам можливість виробляти свій власний азот, створюючи азотостворюючий мікробіом в лабораторії, і покриваючи насіння синтетичними клітинами.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button