ЗемляТехнології

Вчені: В кишечнику виявлені бактерії, що маніпулюють мозком

В людському кишечнику фахівці вперше виявили бактерії, яким для виживання необхідні хімічні речовини, що виділяються мозком. Про це повідомляє науковий портал New Scientist.

Філіп Стрендвіц разом з колегами з Північно-Східного університету в Бостоні прийшли до висновку, що відкритий нещодавно новий вид кишкових бактерій KLE 1738 нормально росте і розмножується, тільки за умови регулярного отримання молекулярної їжі – гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), одного з найважливіших гальмівних нейро-медіаторів ЦНС людини.

ГАМК легко пригнічує сигнали, що надходять від нервових клітин, надає заспокійливу дію на збуджений стан. При цьому дуже низький рівень ГАМК в організмі вчені пов’язують з депресіями і розладами афективного типу. Таким чином, знайдено перший доказ впливу мікрофлори кишечника на мозок людини та безпосередньо його настрій.

Зараз Стрендвіц активно працює над виявленням інших видів кишкових мікробів, які також споживають або навіть виробляють ГАМК, з метою застосування цих знань у створенні нових антидепресантів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button