Наука

Вечірні фізичні навантаження краще ранкових впливають на метаболізм

Австралійські вчені встановили, що вечірні тренування покращують метаболізм і допомагають організму краще контролювати рівень цукру в крові протягом ночі. За словами дослідників, їх результати мають особливе значення для людей, які страждають на діабет.

Під час дослідження вчені вивчили метаболічне здоров’я 24 чоловіків у віці від 30 до 45 років, які майже не займалися спортом і були схильні до ризику розвитку діабету другого типу. Добровольці були розділені на три групи. Всі учасники отримували спеціальне харчування з високим вмістом жирів, проте перша група виконувала фізичні вправи вранці, друга – ввечері, а третя зовсім не тренувалася.

Вже через п’ять днів команда вчених помітила метаболічні переваги вечірніх тренувань в порівнянні з ранковими вправами. Вранці у людей, які займалися вечорами, був знижений рівень глюкози, інсуліну і холестерину. Це відкриття по-справжньому важливо, оскільки одна з проблем, з якою стикаються люди з діабетом другого типу, – нічні сплески глюкози.

Автори роботи відзначають, що як ранкові, так і вечірні вправи покращували кардіореспіраторну працездатність, але більш пізні тренування були «корисніше». «Це дослідження передбачає, що вечірні вправи можуть бути більш корисними для людей з порушеним метаболізмом, ніж ті ж вправи, виконані раніше протягом дня», – коментують вчені. «Але ми думаємо, що набагато важливіше, щоб люди продовжували займатися спортом в будь-якому випадку, оскільки це дуже важливо для здоров’я в будь-який час доби».

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button