Наука

Вегани зможуть годувати собак рослинним кормом і не хвилюватися про їхнє здоров’я

Зазвичай ветеринари не схвалюють веганські корми для собак, вважаючи їх неповноцінними. Однак американські дослідники стверджують: як мінімум дві веганські дієти цілком можуть задовольнити всі потреби вихованця в поживних речовинах.

Photo by Karsten Winegeart on Unsplash

Ринок кормів для домашніх тварин надзвичайно широкий, тому власники з будь-якими системами цінностей і поглядами на життя можуть підібрати відповідне харчування для свого собаки. У міру того як серед населення зростає число людей, які відмовилися від вживання будь-яких продуктів тваринного походження, гостро постає проблема розробки подібних кормів для хижих домашніх улюбленців — кішок і собак.

Проблема, однак, полягає в тому, що собаки і кішки розвивалися як переважно м’ясоїдні тварини, і їх кишечник адаптований до перетравлення м’яса та інших тварин продуктів. При спробі замінити м’ясо в якості основного джерела білка на сою або зернові необхідно бути впевненим, що подібне годування буде безпечним, повноцінним і збалансованим.

Щоб перевірити, наскільки добре веганські харчування підходить собакам, дослідники з Іллінойсского університету (США) протестували дві веганські дієти (з зерновими інгредієнтами або без) в порівнянні зі звичайним собачим кормом на основі курячого м’яса. У дослідженні брали участь 20 собак породи бігль, яких протягом двох тижнів годували веганським кормом, після чого проводили хімічний аналіз крові і мікробіологічний аналіз фекалій.

Протестовані веганські дієти містили високобілкові інгредієнти (нут, сочевицю, батат) і за змістом поживних речовин відповідали нормам, що пред’являються до звичайних кормів для собак. За словами Келлі Суонсон (Kelly Swanson), співавтора дослідження, «у тварин немає вимог до інгредієнтів, у них є потреби в поживних речовинах». Так що, підбираючи корми з відповідним вмістом білків, жирів і вуглеводів, можна скласти повнораціонний корм навіть для природженого хижака.

Результати аналізу крові після двох тижнів годування розрізнялися у собак, яких тримали на звичайному кормі, і у тих, хто сидів на веганській дієті: у останніх були помітно менші рівні холестерину і жирів, що може бути корисно для тварин, які страждають від ожиріння. Крім цього, собаки – «вегани» виробляли менше «ароматні» фекалії, а їх кишковий мікробіом був здоровіше, ніж у собак, що вживали курку.

Однак в результатах дослідження, опублікованого в журналі Journal of Animal Science, вчені підкреслюють, що мова йде про спеціальні дієти, складених професійними ветеринарними дієтологами. Спроба перевести свою собаку на веганські харчування в домашніх умовах може привести до серйозних проблем зі здоров’ям тварини.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button