Всесвіт

Величезний телескоп допоміг уточнити орбіту астероїда

12 жовтня цього року астероїд 2012 TC4 здійснить близький проліт Землі. Це подія не несе ніякої загрози для нашої планети. 2012 TC4 невеликий, його розміри становлять від 15 до 30 метрів, а орбіта не перетинається з земною. Астрономи хочуть перетворити майбутнє зближення у своєрідне навчання з планетарного захисту. Проліт 2012 TC4 буде використаний для перевірки ефективності роботи всесвітньої мережі реєстрації та відстеження астероїдів.


Оскільки 2012 TC4 не спостерігався кілька років, його орбіта була обчислена не дуже точно. Зокрема, астрономи не могли з певністю сказати, наскільки близько він підлетить до Землі в цьому році. Було лише відомо, що дистанція прольоту складе не менше 6800 км.

Огромный телескоп помог уточнить орбиту астероида
На допомогу астрономам прийшов Дуже великий телескоп (Very Large Telescope, VLT). Незважаючи на те, що зараз 2012 TC4 знаходиться на відстані 56 мільйонів кілометрів від Землі і має видиму зоряну величину 26.4 (це 60 мільйонів менше яскравості Сатурна на небі), VLT вдалося зняти астероїд і обчислити його орбіту. Виявилося, що 12 жовтня 2017 року він пролетить на відстані 43.5 тисяч кілометрів від нашої планети, що трохи далі орбіт геостаціонарних супутників. Тепер, коли 2012 TC4 знову виявлений і його орбіта уточнена, телескопи з усього світу незабаром приступлять до відстеження космічного гостя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button