Земля

Величезні астероїди падали на Землю в 10 разів частіше, ніж вважалося раніше

Дослідники заявили, що астероїди розміром з місто падали на Землю набагато частіше, ніж вважалося раніше. Вони постійно впливали на розвиток планети.

Вчені відзначили, що кожні 15 млн років наша планета отримувала удар астероїда приблизно розміром з місто. В цей бурхливий період, який стався приблизно 2,5-3,5 млрд років тому, планета регулярно зазнавала потрясінь, а хімічний склад поблизу її поверхні зазнавав різкі зміни, які можна простежити в гірських породах на поверхні Землі навіть зараз.

У цьому дослідженні Симон Марчі, головний науковий співробітник Південно-західного дослідницького інституту, звернув увагу на наявність так званих сферул – невеликих бульбашок породи, що випарувалася та викидалися в космос при кожному ударі астероїда, але потім застигали і падали назад на Землю, утворюючи тонкий шар, який геологи бачать в гірських породах.

Команда розробила новий метод моделювання наслідків зіткнень з астероїдами з точки зору їх здатності генерувати сферули і впливати на їх розподіл. Чим більший астероїд, тим товстіший повинен бути шар сферул в породі. Але коли дослідники вивчили фактичну кількість сферул в різних шарах гірської породи і порівняли його з поточними оцінками минулих астероїдних ударів, вони виявили, що ці два значення не збігаються.

«Ми виявили, що сучасні моделі падінь астероїдів на Землю сильно недооцінюють кількість ударів, зафіксованих за верствам сферул. У період між 3,5 і 2,5 мільярдами років тому справжній потік ударів міг бути в 10 разів вище, ніж вважалося раніше », – відзначили дослідники.

Ці удари астероїдів в минулому могли також вплинути на рівень кисню і здатність молодої планети підтримувати життя.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button