Всесвіт

З’явилися детальні фотографії найближчих до нас галактик (відео)

Вчені представили дуже докладні фотографії прилеглих галактик. За ним можна вивчити процеси формування зірок.

Група астрономів опублікувала детальні фотографії прилеглих галактик, які нагадують барвистий космічний феєрверк. Зображення, отримані за допомогою телескопа Європейської південної обсерваторії (VLT), показують різні компоненти галактик в різних кольорах, що дозволяє астрономам точно визначити місце розташування молодих зірок і газу, які вони розігрівають навколо себе. Об’єднавши свої спостереження з даними ALMA, партнером якого є ESO, команда допомагає пролити світло на те, що змушує газ формувати зірки.

Астрономи знають, що зірки народжуються в хмарах газу, але як в цьому беруть участь галактики в цілому, залишається загадкою. Щоб зрозуміти цей процес, група дослідників спостерігала за різними прилеглими галактиками за допомогою потужних телескопів на землі та в космосі, скануючи різні галактичні регіони, які беруть участь в зоряному народженні.

«Вперше ми спостерігаємо окремі одиниці зореутворення в широкому діапазоні місць і умов у вибірці, яка добре представляє різні типи галактик, – зазначає астроном Ерік ЕМСЕЛЛ. – Ми можемо спостерігати газ, з якого народжуються зірки, наймолодші зірки і спостерігаємо їх еволюцію на різних стадіях ».

Об’єднавши зображення MUSE і ALMA, астрономи можуть вивчити галактичні регіони, де відбувається зореутворення – так вони можуть зрозуміти, що запускає, стимулює або стримує народження нових зірок. «Отримані зображення вражають уяву, пропонуючи захоплюючий барвистий погляд на зоряні ясла в сусідніх з нами галактиках», – зазначили вчені.

«Є багато загадок, які ми хочемо розгадати, – заявив Кетрін Крекель з Гейдельберзького університету в Німеччині. – Чи народжуються зірки частіше в певних регіонах галактик-господарів, і якщо так, то чому? А після народження зірок як їх еволюція впливає на формування нових поколінь зірок? ».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button