Земля

Як вижити в грозу

1.Не ховайтеся під деревом – блискавки, все-таки, частіше б’ють в більш високі об’єкти. Краще відійти на відстань, яка приблизно в два рази перевищує його висоту. Адже потрапляючи в землю, блискавка “розтікається”. І її імпульсний струм створює різницю потенціалів на поверхні: так звану крокову напругу. Напруга тим менша, чим далі від місця удару. А вплив тим більший, чим ширше розставлені ноги.

До речі, це саме крокові напруги винні в тому, що худоба гине частіше людей – відстань між передніми і задніми ногами корови або коня набагато більша, ніж у людини.

3024e9bc0ac198c5ca7b6d34211dcbd7

Буває, що блискавка вдаряє в вершника – людина жива залишається, а кінь, як правило, гине.

2. В “чистому полі” прийміть “позу ембріона” присядьте згорбившись навпочіпки. Ноги – разом. Або встаньте – не смійтеся – на ногу одну, згадавши про небезпеку крокової напруги.

Не торкайтеся металевих предметів. Вийміть їх з кишень.

3. Не стійте під парасолькою, не тримайте в руках вудку, ключку для гольфу, бейсбольну біту, граблі, лопату, вила, рушницю. Всі ці предмети перетворюють власника в свого роду громовідвід. Він починає буквально притягати блискавки.

4. Грозу можна перечекати в машині або в автобусі – їх металеві оболонки створюють захисний екран, званий вченими “кліткою Фарадея”. Всередину її блискавка не проникає, а “стікає” в землю.

5. Перебуваючи вдома, вимкніть електроприлади і газ. Не визирає у вікна. Не розводьте вогонь у печі або в каміні – грозовому розряду простіше пробити гаряче повітря. З аналогічної причини тим, хто смажив на природі шашлик, варто відійти від мангала. Бували випадки, коли, рятуючи від дощу смажене м’ясо, “доблесні” чоловіки самі обвуглюватися.

6. Заради пустощів не світіть в грозові хмари лазерною указкою. Є наукові дані, що лазерний промінь провокує і притягує блискавки.

7. Вимкніть мобільний телефон: радіохвилі, які він приймає і посилає теж сприяють виникненню блискавок.

До речі, зовсім не виключено, що явне наростання сили, “гіллястості” протяжності і частоти розрядів атмосферної електрики останнім часом спровоковано достатком станцій стільникового зв’язку.

Звичайно, блискавки непередбачувані настільки, що вберегтися від них на сто відсотків в принципі неможливо. Але запобіжні заходи прийняти варто. Щоб звести ризик до мінімуму або хоча б його не збільшувати.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button