Наука

Величезний комплекс з 500 каменів знайшли в Іспанії: це рекордно велика споруда (відео)

На півдні Іспанії виявили величезний мегалітичний комплекс з більш ніж 500 стоячих каменів. Попередній аналіз показав, що він – один з найбільших в Європі.

Камені виявили на ділянці землі в Уельві. Ця провінція примикає до найпівденнішої частини кордону Іспанії з Португалією, недалеко від річки Гвадіана. Землю площею близько 600 гектарів хотіли використовувати для плантації авокадо. Але, перш ніж видати дозвіл, регіональна влада запросила дослідження території. Мета – перевірити, чи є на її території археологічні пам’ятки культурного значення. У підсумку вчені знайшли мегаліт-споруду з величезних кам’яних брил. Подібні споруди характерні для фінального неоліту і енеоліту.

“Це найбільша і найрізноманітніша колекція стоячих каменів, згрупованих разом на Піренейському півострові«, – розповів в інтерв’ю агентству “Франс-Прес” Хосе Антоніо Лінарес, дослідник з Університету Уельви і один з трьох керівників проекту. За його словами, найстаріші стоячі камені на місці Ла-Торре-Ла-Жанера стародавні люди спорудили в другій половині шостого або п’ятого тисячоліття до нашої ери. “Це великий мегалітичний пам’ятник в Європі”, – сказав він.

На цій ділянці вони виявили велику кількість різних типів мегалітів, в тому числі стоячі камені, дольмени, кургани, гробові кам’яні ящики і різні огорожі.

“Найбільш поширеною знахідкою були стоячі камені: 526 з них все ще стоять або лежать на землі», — сказали дослідники в статті, опублікованій в Trabajos de Prehistoria, журналі доісторичної археології на Піренейському півострові. Висота каменів становила від 1 до 3 метрів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments