Наука

Дослідники відкрили новий м’яз в тілі людини

Вчені зі Швейцарії представили нове дослідження, де вони заявили про відкриття нової частини тіла людини. Вона розташована в щелепі.

У підручниках анатомії жувальний м’яз описують як двошаровий, він складається з глибокого і поверхневого шару. “Проте в кількох історичних текстах згадується про можливе існування і третього шару, але вони вкрай непослідовні щодо його розташування», — зазначили автори дослідження. Тому команда вирішила перевірити, чи може щелепний м’яз мати прихований, надглибокий шар.

Для цього вони препарували дванадцять тіл, які були законсервовані у формальдегіді. Дослідники також зробили комп’ютерні томограми ще шістнадцяти тіл і розглянули МРТ-скан живої людини, говориться в звіті. В ході цих досліджень вони виявили “анатомічно виразний” третій шар жувального м’яза. Він проходить від виличного до вінцевого відростка — трикутного виступу на нижній щелепній кістці.

“Ця глибока ділянка жувального м’яза відрізняється від двох інших шарів за своїми функціями — – зазначила Сільвія Мезей, старший викладач кафедри біомедицини Базельського університету у Швейцарії. – Судячи з розташування м’язових волокон, цей шар, ймовірно, допомагає стабілізувати нижню щелепу”.

Дослідники також додали, що серед наукової спільноти заведено вважати, що всі анатомічні відкриття вже зроблені за останні 100 років. Але вони порівнюють масштаб свого відкриття з виявленням нового виду хребетних.

Команда запропонувала назвати виявлений м’язовий шар Musculus masseter pars coronidea. Це перекладається як “короноїдна частина жувального м’яза”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button