Наука

Розроблено матеріал, який замінить тканини людини

Дослідники розповіли про новий метод виробництва матеріалів, які можуть замінити тканини людини. Цей підхід стане особливо популярним через дефіцит органів для пересадки, впевнені вчені.

Image @sciencephotolibrary from Canva

У новому дослідженні, опублікованому в науковому журналі Advanced Materials, вчені описали нові клітинні біочорнила, що складаються з щільних, пластівчастих мікрогелів і живих клітин, з яких можна друкувати новий продукт. Ця система дозволяє виробляти насичені клітинами біоконструкції, які можуть змінювати форму в фізіологічних умовах.

В результаті експерименту отримали різноманітні складні біоконструкції з чітко визначеними конфігураціями і високою життєздатністю клітин, включаючи хрящоподібне тканинне утворення.

“Ця система біочорнил дозволяє друкувати конструкції, здатні досягати більш складних архітектурних змін з плином часу, ніж це було можливо раніше. Ці багаті клітинами структури з запрограмованим і контрольованим зміною форми можуть краще імітувати природні процеси розвитку організму і можуть допомогти вченим проводити більш точні дослідження морфогенезу тканин і досягти великих успіхів в тканинній інженерії», — додали вчені.

Вони відзначають, що це перша система, яка відповідає високим вимогам біодруку 4D-конструкцій. «Ми прагнемо впровадити цю систему в клінічні додатки тканинної інженерії, оскільки існує гостра нестача донорських тканин і органів», – додали дослідники.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button