Наука

Вирощеним в рослинах і бактеріях вакцинам від COVID-19 не потрібні холодильники

Вчені розробили кілька вакцин-кандидатів від COVID-19, які можуть витримувати підвищені температури і зберігатися довше традиційних препаратів. Виростити їх можна за допомогою вірусів рослин і бактерій.

Image by Angelo Esslinger from Pixabay

Нові вакцини проти COVID-19, які не потребують охолодження все ще знаходяться на ранній стадії розробки. У мишей ці експериментальні препарати викликали високе вироблення нейтралізуючих антитіл проти SARS-CoV — 2-вірусу, що викликає COVID-19. Якщо такі вакцини виявляться безпечними і ефективними для людей, вони можуть істотно змінити хід боротьби з коронавірусом, в тому числі у важкодоступних регіонах різних країн.

У новій роботі дослідники створили два препарати – кандидата на вакцину проти COVID-19. Один з них виготовлений з рослинного вірусу, званого вірусом мозаїки коров’ячого гороху. Інший зроблений на основі бактеріофага Q-бета. Обидві вакцини були виготовлені за схожою технологією. Дослідники використовували рослини коров’ячого гороху і кишкову паличку. Ця бактерія потім вирощувала мільйони копій вірусу рослини і бактеріофага у вигляді наночастинок кулястої форми.

Вчені зібрали ці наночастинки, а потім прикріпили до поверхні невеликий шматочок s-білка SARS-CoV-2. Готові продукти виглядають практично як справжній вірус, тому імунна система може розпізнати їх, але вони не викликають інфекції у тварин і людей. Невеликий шматочок s-білка, прикріплений до поверхні наночастинки, стимулює організм до вироблення імунітету проти коронавірусу.

Дослідники відзначають кілька переваг використання рослинних вірусів і бактеріофагів для створення вакцин. По-перше, їх легко і недорого виробляти у великих масштабах. Ще однією великою перевагою є те, що наночастинки рослинного вірусу і бактеріофага надзвичайно стабільні при високих температурах. Це означає, що вакцини на їх основі можна транспортувати і зберігати без необхідності охолодження. Для їх обробки також можна використовувати процеси, в яких генерується теплова енергія.

Стаття дослідників опублікована в Journal of the American Chemical Society.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button