Технології

Величезний супутник може затьмарити всі зірки і планети на нічному небі

Астрономи стурбовані тим, що величезний Інтернет-Супутник BlueWalker 3 затьмарить все в нічному небі, крім Місяця.

Великий супутник, який SpaceX запустила в космос, може стати яскравішим від будь-якого іншого об’єкта в нічному небі, крім Місяця. Як повідомляє New Scientist, наукове співтовариство побоюється того, що це вплине на астрономію.

Телекомунікаційний апарат AST SpaceMobile BlueWalker 3 і ще 34 супутники Starlink запустили на ракеті Falcon 9 SpaceX 10 вересня. Він призначений для тестування технології передачі стільникового зв’язку, включаючи Інтернет 4G або 5g, безпосередньо з супутника на мобільні телефони. Це забезпечить користувачам мобільне покриття навіть у найвіддаленіших регіонах.

BlueWalker 3-тестовий апарат, який надасть супутниковий зв’язок власникам звичайних смартфонів. Апарат важить приблизно 1,5 тонни; його конструкція включає фазовану антенну решітку площею 64 м2.

Фото: Nokia / AST SpaceMobile

Це була перша місія SpaceX з п’ятьма двигунами для розгортання корисного навантаження на орбіті, а також найважче корисне навантаження компанії за всю історію.

“Одна з наших найскладніших місій», — описав запуск генеральний директор SpaceX Ілон Маск про політ в соцмережах.

Пройде кілька тижнів, перш ніж AST SpaceMobile дасть команду BlueWalker 3 розгорнути підпружинену антену. Він додав, що протягом цього часу компанія проведе кілька перевірок працездатності, щоб переконатися, що супутник в порядку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments