Людина

Чому чоловіки довго сидять в туалеті: думка вчених

Багато чоловіків, особливо сімейні, часто беруть в руки смартфон і йдуть в туалет. Там вони пропадають на добрих пів години. Якщо у вбиральні немає розриву просторово-часового континууму, то чим же насправді зайняті чоловіки?

Дослідження, опубліковане в журналі Gender Medicine, показало, що проблеми з кишечником і запори частіше зустрічаються у жінок, ніж у чоловіків. Інше дослідження, проведене англійським виробником побутової техніки UK Bathrooms, підрахувало час, який люди проводять в туалеті. Виявилося, чоловіки “просиджують” на унітазі в середньому півтори години за тиждень, в той час, як жінки – всього 55 хвилин. Так в чому ж справа?

За словами доктора Нікета Сонпала (Niket Sonpal), доцента клінічного факультету коледжу остеопатичної медицини Туро, сам акт дефекації у чоловіка займає не більше часу, ніж у жінки. Якщо чоловік проводить багато часу в туалеті, то, швидше за все, він зайнятий іншими «справами». Експерти стверджують, що для спорожнення кишечника людям необхідно не більше п’яти хвилин. Дослідження, опубліковане в журналі Soft Matter, показало, що великим здоровим ссавцям, включаючи людину, при правильній дієті достатньо всього 12 секунд.

Психотерапевт з Нью-Йорка Джонатан Альперт (Jonathan Alpert) вважає, що для сімейних чоловіків така поведінка – спроба ухилитися від батьківських обов’язків. Ванна, за словами доктора – – це притулок для багатьох людей, тому що ніхто не питає, чим ви там займаєтеся (навіть якщо витрачаєте на її відвідування багато часу).

Ще одне дослідження показало: звичка читати, сидячи на унітазі, поширена у чоловіків сильніше, ніж у жінок. В результаті опитування з’ясувалося, що 64% чоловіків регулярно читають в туалеті, в той час, як серед жінок ця звичка є тільки у 41%.

Тривале перебування в туалеті з використанням унітаза за прямим призначенням, може говорити про проблеми зі здоров’ям. Можливо, в раціоні людини не вистачає води або клітковини – це призводить до запорів. Потрібно звернутися за медичною допомогою, щоб не погіршити стан.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button