Технології

Ізраїльські розробники отримали ракетне паливо у вигляді гелю

Стартап NewRocket навчився перетворювати гас в гель для створення безпечного, зручного, високоенергетичного та екологічно чистого ракетного палива.

©General Electric

Ізраїльський аерокосмічний стартап NewRocket веде розробку ракетного палива у вигляді гелю. Очікується, що це дозволить використовувати нетоксичні компоненти, зробить транспортування і застосування палива більш безпечним і контрольованим. Про це очільник NewRocket Ілан Харель (Ilan Harel) повідомив в інтерв’ю для The Times of Israel.

Реактивні двигуни, якими оснащують сучасні космічні апарати, працюють на різних видах палива, проте, як зазначив Харель, всі вони мають істотні недоліки. Диметилгідразин і перхлорат амонію вкрай токсичні, а рідкий водень важко зберігати, до того ж він вкрай небезпечний і вимагає кріогенних умов. У NewRocket вважають, що їх паливний PowerGel буде позбавлений цих мінусів.

Проєкт спирається на напрацювання професора Ізраїльського технологічного інституту Техніон Бенні Натана (Benny Natan), який передав компанії ексклюзивні права на їх використання. Ілан Харель пояснює, що PowerGel отримують на основі гасу, з різними «секретними» добавками. Вони не тільки перетворюють його в напіврідкий гель, але і покращують корисні властивості: наприклад, роблячи матеріал самозаймистим при контакті з окислювачем – киснем.

Харель додає, що зараз його компанія продовжує пошуки інвесторів, готових підтримати проєкт. Поки в нього вклав британський фонд Consensus Business Group. Крім того, кошти отримали від ізраїльського інкубатора Incubit Ventures, який розвиває місцевий Департамент інновацій (IIA) спільно з концерном Elbit Systems.

«Космічна індустрія проходить через етап глибокої трансформації, – прокоментував роботу представник Incubit Ventures. – Упродовж десятиліть цей сектор залишався під повним контролем держави. Тепер з появою приватних проєктів, таких як SpaceX Ілона Маска, почався стрімкий розвиток “громадянського” ринку ».

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button