Всесвіт

Вибух наднової міг стати причиною масового вимирання на Землі

Група вчених з університету Іллінойсу вирахувала, що причиною одного з п’яти масових вимирань в історії Землі, девонського, міг бути вибух наднової. Результати дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Image by WikiImages from Pixabay

У міру того, як тривав пізній девонський період, вимирало все більше і більше живих істот, що привело до однієї з найбільших подій масового вимирання, приблизно 359 мільйонів років тому.

Нове дослідження, проведене астрофізиком Брайаном Філдсом з Університету Іллінойсу в Урбані-Шампейн, передбачає, що причиною девонського масового вимирання Землі могло бути далеке і абсолютно чуже явище – вмираюча зірка, яка вибухнула далеко в галактиці.

Є припущення, що масові вимирання, такі як вимирання в пізньому девоні, викликані виключно земними причинами: наприклад, руйнівним виверженням вулкана, в результаті якого планета стає не життєздатною.

Нові розрахунки показують, що катастрофічне руйнування стратосферного озону могло бути викликано дією іонізуючого випромінювання від вибуху наднової, розташованої на відстані до 65 світлових років від Землі.

Можливо, це перший випадок, коли таке пояснення було висунуто для пізньодевонського вимирання, але вчені давно розглядали потенційно смертельні наслідки навколоземних наднових в подібному контексті.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments