Всесвіт

Недалеко від нас знайшли планети, на яких рік триває 11 і 36 днів

Група астрономів на чолі з Елісою Гоффо з Туринського університету в Італії провела повторні спостереження за зіркою GJ 367.

Астрономи провели повторні спостереження планетарної системи GJ 367 за допомогою High Accuracy Radial velocity Planet Searcher (HARPS). Вчені виявили ще дві екзопланети, які, принаймі, в чотири рази масивніше Землі. Подробиці опубліковані на сервері arXiv.

Система GJ 367 знаходиться приблизно на відстані 30,7 світлових років від Землі. Зірка також відома як TOI-731 або TIC 34068865. Вона майже в два рази менше і легше Сонця. У 2021 році астрономи виявили поруч з нею екзопланету GJ 367 b, вона менше Землі і відрізняється ультракороткою орбітою.

Тепер група астрономів на чолі з Елісою Гоффо з Туринського університету в Італії повідомила, що у GJ 367 b є два маломасивних компаньйони.

Планету, яка знаходиться ближче до Землі, назвали GJ 367 c. Її мінімальна маса становить 4,13 земної, а прогнозований радіус оцінюється в 1,6 радіуса нашої планети. Рік на орбіті триває всього 11,5 дня.

Маса самої зовнішньої планети в системі, GJ 367 d, в шість разів більша за Землю. Орбітальний період становить 34 дні, а прогнозований радіус — 1,7 радіуса нашої планети.

Крім того, автори дослідження уточнили масу (0,63 від маси Землі), і радіус GJ 367 b (0,7 радіуса Землі). Це означає, що планета відрізняється надвисокою щільністю 10,2 г/см3. Вчені вважають, що у неї залізний «сердечник».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button