Технології

Вчені винайшли надефективні прозорі сонячні батареї

Вчені з університету Мічігану в США представили прозорі батареї, здатні поглинати близько 8% енергії сонячного світла, при цьому пропускаючи через себе приблизно половину. Результати їх роботи опублікував науковий журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Technology photo created by prostooleh – www.freepik.com
“Вікна – ідеальне місце для органічних сонячних батарей, адже такі акумулятори, на відміну від кремнієвих, поєднують високий ККД і прозорість,” – твердить Стівен Форрест, один з розробників, професор Мічиганського університету в США

Як припускають фахівці, з нового матеріалу можна буде робити вікна, які, таким чином, перетворяться в досить ефективні акумулятори.

Форрест і його колеги розв’язали цю проблему. Вчені синтезували кілька нових органічних молекул, які можуть взаємодіяти з частками світла в інфрачервоній і червоній частині спектра, але при цьому пропускають через себе практично всі фотони, які може бачити око людини.

Розробка, за словами вчених, випереджає всі існуючі прозорі сонячні батареї. При цьому ККД роботи їх винаходу можна зробити ще вищим, якщо використовувати в якості одного з компонентів батарей електроди зі срібла, а не з окису індію та олова. Однак в такому випадку вікно стане злегка зеленуватим.

Найближчим часом хіміки планують створити ще більш досконалі електроди й органічні речовини, які поглинають світло. Також вони перевірять, чи може їх розробка бути використана у виробничих масштабах.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button