Відео

Вчені дізналися «таємницю» японського сферичного лісу на острові Кюсю

Вчені дізналися «таємницю» японського сферичного лісу на острові Кюсю, префектура Міядзакі. На одній з ділянок дерева розташовані і ростуть дивним чином, їх крони утворюють ідеальне коло, а найвищі з них знаходяться на краях, тоді як більш низькі – в середині.

Подібний огляд на сферичний ліс відкривається тільки з повітря. З такого ракурсу з’являється воістину незвичайний вигляд – два кола ідеально висаджених дерев. Вони розташовуються по рівним лініям і йдуть від самого центру насадження. Їх крайні представники утворюють ідеальне коло. При цьому висота дерев росте тим сильніше, чим далі від центру насадження вони знаходяться, те ж саме стосується і щільності розташування стовбурів.

Цей незвичайний сферичний ліс на японському острові відразу привернув увагу уфологів. Вони заявили, що це черговий доказ активності представників інопланетного життя на Землі або, в крайньому разі, результат падіння метеорита.

Учених подібна відповідь не влаштувала, і вони вирішили розібратися в цьому питанні. Виявилося, що розгадати цю «таємницю» було не так складно. Недовгий аналіз архівів показав, що в 1973 році в цій місцевості проводився експеримент. Фахівці хотіли дізнатися, наскільки потенціал росту дерева залежить від щільності насаджень. Для цього було висаджено два подібних кола, де щільність знижувалася від центру до країв. Спочатку їх хотіли зрубати через 5 років, але потім просто залишили все як є.

Кнопка «Наверх»