Технології

З’явився швидкий метод виготовлення вуглецевих нанотрубок

Вчені з Університету Аалто (Фінляндія) та Нагойського університету (Японія) знайшли новий спосіб виготовлення надчистих вуглецевих нанотрубок з поліпшеними напівпровідниковими характеристиками. Для їх виробництва вони використовують металеві каталізатори і вуглеводні гази.

Одностінні вуглецеві нанотрубки застосовуються в електроніці та сенсорних пристроях. Це листи з тонкого шару графену, «загорнуті» в безшовні рулони різних розмірів і форм. Щоб мати можливість використовувати їх у комерційних продуктах, дослідники повинні виробляти їх легко і швидко, а також постійно контролювати властивості матеріалу.

Щоб вирішити цю задачу, група вчених використовувала аерозолі з металевими каталізаторами і вуглеводновмісткими газами. Цей метод дозволяє дослідникам ретельно контролювати структуру нанотрубок безпосередньо.

Зазвичай виготовлення вуглецевих нанотрубок — довгий процес, часто для цього потрібно кілька днів. Але навіть у цьому разі конструкції забруднені хімічними речовинами, погіршують їхню роботу. Однак новий метод дозволяє виготовити сотні вуглецевих нанотрубок протягом трьох годин, що більш ніж у десять разів підвищує ефективність виробництва.

 

Ці чисті пристрої допомагають вимірювати властивості матеріалу. Це дозволить отримати більш систематичне уявлення про наноматеріали.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button