Технології

Відбивачі з метаматеріалів прискорюють бездротові мережі в 2 рази

Вчені з Канади представили новий метод прискорення передачі даних в межах однієї частоти. Для цього вони використовували відбивачі з метаматеріалів.

Дослідники Університету Торонто показали, що відбивачі з метаматеріалів можуть направляти світло, дозволяючи передавати більше бездротових даних на одній частоті. Вони вважають, що властивість, яку вони назвали “повнодуплексною невзаємністю”, може подвоїти пропускну здатність всіх бездротових мереж. Подробиці їх дослідження в журналі Nature Communications. Вчені відзначають, що технологія може з’явитися вже через 3-5 років.

Метаматеріали — це синтетичні структури, що складаються з будівельних блоків, які менше довжини хвилі світла, тому вони можуть маніпулювати цими хвилями. Матеріал канадських вчених складається з повторюваних елементарних осередків розміром близько 20 мм, які  утворюють єдиний однорідний об’єкт — метаповерхню. Його можна використовувати для великих довжин хвиль світла, таких як мікрохвилі, які використовуються для передачі сигналів стільникових телефонів або цифрових даних.

Нові метаматеріали дозволяють направляти й посилювати вхідні промені. Це буде корисним у багатьох сферах, від медичної візуалізації та сонячних батарей до супутникового зв’язку. Додавши можливість направляти відбитий промінь, нові інтелектуальні метаматеріали прискорять бездротовий зв’язок.

«У повсякденному досвіді мікрохвилі, що випромінюються з вежі, досягають кінцевої точки, наприклад, модему, а потім повертаються на телекомунікаційну станцію, — відзначають дослідники. – Ось чому, коли Ви розмовляєте мобільним телефоном, не говорите і не слухаєте на одному і тому ж каналі. Якби ви це зробили, сигнали б інтерферували, і ви не змогли б розрізнити свій голос від голосу співрозмовника».

Мережі 5G мають використовувати напівдуплексні канали зв’язку. Сигнали знаходяться на трохи різних частотах або на одній і тій же, але в різний час, щоб уникнути перешкод. Тимчасова затримка непомітна для користувача. На відміну від цього, нова повнодуплексна архітектура просторово розділяє прямий і зворотний шляхи в межах однієї частоти, що подвоює пропускну здатність системи.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button