Екологія

Віддалена робота скорочує забруднення повітря на 10–15 % — дослідження 

Вчені кажуть, що віддалена робота має стати пріоритетною.

 

Віддалена робота

У 2020 році велика кількість людей у всьому світі перейшла на віддалену роботу через пандемію COVID-19. Це призвело до різкого зниження (в деяких випадках на 50 %) забруднення повітря у всьому світі.

Вчені вирішили дізнатися, за якого сценарію рівень забруднень продовжив би падати. Іспанські дослідники з інституту екологічних наук і технологій Автономного університету Барселони розглянули три різні сценарії, в яких люди працювали віддалено два, три або чотири дні на тиждень.

В ході моделювання викидів вчені виявили, що рівень  діоксиду азоту  (NO2)  знизиться на 4 %, 8 % і 10 % відповідно. Якби 40 % працівників сфери послуг працювали дистанційно чотири дні на тиждень, рівень NO2 не тільки знизився б на 10 %, а й викиди від транспорту в атмосферу знизилися б на 15 %.

У двох інших сценаріях викиди від транспортних засобів знизяться на 5 % і 10 % відповідно.  Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі Urban Sustainability.

«Ми вважаємо, що віддалена робота має стати пріоритетною (якщо це можливо). Вона повинна просуватися як ефективний внесок у скорочення довгострокового забруднення повітря в містах», — пишуть автори дослідження.

Дослідники також виявили, що онлайн-освіта скоротить використання приватного транспорту на 20 %, а кількість покупок — на 30 %.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button