Поради

Виділення після пологів

Пологи — це складний фізіологічний процес. Після того, як плід покине порожнину матки, в організмі жінки запускаються відновлювальні процеси. Але перед цим порожнина матки піддається ретельному очищенню. У гінекології виділення після пологів прийнято називати лохіями. Тривалість і характер лохій залежить від цілого ряду чинників, які постараємося відбити в подробицях.

Причини післяпологових виділень

Після виходу плода і плаценти з матки спочатку спостерігається інтенсивна кровотеча. Пояснюється це тим, що в період виношування плоду плацента щільно кріпилося до внутрішньої оболонки порожнини матки. Тобто на цей час організм матері і дитини був з’єднаний однією спільною кровоносною системою.

Після відторгнення плоду на місці її кріплення до матки утворюється відкрита рана. Але оскільки після пологів матка починає посилено скорочуватися, з неї відходять згустки крові, слиз, плазма. У нормі жінка втрачає не більше 0,5 л крові. Особливо інтенсивна кровотеча спостерігається в перші дві години після пологів, тому жінка весь цей час знаходиться під наглядом медичних працівників.

Характер виділень

ЛохІЇ — це дуже важливий показник, за яким медики оцінюють стан породіллі і протягом відновного періоду після пологів. Характер виділень змінюється в міру епітелізації маткової порожнини:

1. Перші дні (3-4) маткові виділення рясні, в них можуть бути присутніми згустки крові. Колір лохІЙ — яскраво-червоний.
2. На 7-8 день кількість виділень скорочується, змінюється колір на червоно-коричневий відтінок. Домішки слизу зустрічаються, але рідше. У цей період лохії нагадують виділення при місячних.
3. Після двох тижнів зазвичай спостерігаються виділення жовтуватого відтінку, що характерно для процесу загоєння.

Жінка повинна враховувати, що різкі рухи, а також фізичні навантаження можуть спровокувати посилення виділень і навіть викликати кровотечу. Після оперативних пологів лохії зазвичай не такі рясні, як при природних родах, але вони спостерігаються на кілька тижнів довше.

Важливо! Поки жінка годує дитину грудьми, місячні у неї відсутні. Але після припинення природного вигодовування вже через 14 днів відновлюється нормальний цикл.

Тривалість лохій

Звичайно, післяпологові виділення доставляють сильний дискомфорт, тому особливо молодих матусь хвилює тривалість цього неприємного періоду. Конкретних термінів назвати не можуть навіть лікарі, тому що це залежить багатьох чинників:

• перебігу вагітності та пологів;
• активності скорочення матки;
• лактації і годування малюка.

У жінок, що годують лохії закінчуються швидше, тому що під час прикладання малюка до грудей матка інтенсивніше скорочується. Але в будь-якому випадку, якщо післяпологові виділення спостерігаються більше двох місяців — це привід звернутися до гінеколога. Також жінка повинна ретельно стежити за характером виділень: якщо з’явиться неприємний запах, болі внизу живота, підвищиться температура, треба терміново звернутися за медичною допомогою.

Особливості гігієни

Щоб інфекція не потрапила в порожнину матки, жінка після пологів повинна виконувати повний комплекс обов’язкових гігієнічних заходів:

• підмивати промежину після кожного відвідування туалету;
• в перші дні замість прокладок рекомендується використовувати стерильні пелюшки;
• прокладки необхідно міняти кожні 2-3 години, а при рясних виділеннях це потрібно робити частіше;
• в цей період не можна приймати ванну, митися можна тільки під душем;
• тампони і спринцювання — теж заборонені;
• треба регулярно спорожняти кишківник і сечовий міхур;
• статеве життя дозволяється починати тільки після повного припинення виділень.

Будь-яке погіршення в стані молода мама повинна сприймати, як серйозний сигнал, щоб звернутися за професійною консультацією медиків.

Кнопка «Наверх»