Всесвіт

Відкрито астероїд, що обертається навколо Сонця на аномально короткій орбіті

Попри те, що це всього лише фрагмент породи, дивне космічне тіло привернуло увагу вчених своєю нестандартною близькістю до Сонця – вони не знають, як воно там опинився.

Цей дивний шматок космічної породи називається 2021 PH27, і йому потрібно всього 113 днів, щоб зробити повний оборот навколо Сонця по нестабільній еліптичній орбіті, що перетинає орбітальний шлях Венери й Меркурія.

Під час перигелію (тобто коли він досягає максимальної близькості до зірки), астероїд розжарюється до 480 градусів за Цельсієм. За таку розкіш йому рано чи пізно доведеться заплатити: протягом найближчого мільйона років він або злетить з поточної траєкторії, або буде знищений при зіткненні з однією з двох планет нашої системи – або просто буде поглинений Сонцем.

Орбіта астероїда в порівнянні з орбітами інших планет Сонячної системи Katherine Cain / Carnegie Institution for Science

Хоча його тривалість життя – принаймні, на його поточній орбіті – коротка, PH27 2021 року й інші внутрішні об’єкти Сонячної системи можуть розкрити інформацію про еволюцію знайомих нам з дитинства планет.

«Швидше за все, PH27 2021 року було витіснено із Головного поясу астероїдів між Юпітером і Марсом, і гравітація внутрішніх планет сформувала його орбіту в нинішню конфігурацію», – пояснює астроном Скотт Шеппард з Наукового інституту Карнегі.

«Хоча, виходячи з великого кута нахилу (в 32 градуси), цілком можливо, що PH27 – це вимерла комета з зовнішніх районів Сонячної системи, яка наважилася занадто близько підійти до однієї з планет, в результаті чого і була викинута у внутрішню частину системи», – додав він.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button