Наука

Відкриття показує, що довжина теломер не впливає прямо на тривалість життя

Теломери розташовуються на кінцях хромосом. Їх заведено вважати індикаторами старіння, тому вчені активно вивчають вплив довжини теломер на різні захворювання. У новому дослідженні вони виявили, що раніше зроблені висновки можуть бути частково помилковими. Виявилося, що у теломер немає загального діапазону довжини – різні хромосоми поводяться по-своєму. Відкриття може запропонувати нові стратегії боротьби з нейродегенеративними захворюваннями і раком.

by @rawpixel.com

Професор Каліфорнійського університету в Санта-Крузі Керол Грейдер вивчає теломери і теломеразу понад 30 років. Як відомо, фермент теломераза відіграє ключову роль у підтримці довжини теломер під час реплікації хромосом під час поділу клітин. Сьогодні вважається, що чим коротші теломери, тим вищий ризик розвитку дегенеративних захворювань. І навпаки, занадто довгі теломери пов’язані з підвищеними ризиками розвитку певних типів раку.

Тепер учені виявили, що довжина теломер підпорядковується іншій закономірності, повідомляється на сайті Каліфорнійського університету. Замість того, щоб довжини теломер потрапляли в один загальний діапазон від найкоротших до найдовших для всіх хромосом, виявилося, що різні хромосоми мають окремі розподіли довжини теломер на кінцях. Висновки засновані на аналізі теломер 147 осіб.

Відкриття означає, що до кінця не зрозуміло, які молекулярні процеси регулюють довжину теломер.

“Дослідження цих механізмів стане основою для створення нових методи лікування раку і дегенеративних захворювань”, – заявила Грейдер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button