Наука

Знайдена несподівана причина особливо небезпечного раку

Фахівцям зі школи медицини в Сан-Дієго і Центру онкології Мурса знайшли причину виникнення агресивних ракових пухлин. Стаття опублікована в спеціалізованому виданні Nature Genetics.


Вчені виявили дві сотні мутацій в некодуючому ДНК, які здатні спровокувати розвиток важких форм раку. У дослідженні говориться, що 98% всього людського генома – це ДНК, «зайвих» для організму. Раніше в наукових колах були впевнені, що на них не покладається відповідальність за розвиток, проте вчені довели зворотне.

Деякі хромосоми грають роль в біохімії клітини. Вони можуть надавати регуляторні функції на активність інших генів, а також захищають їх від зсуву рамки зчитування. На сьогоднішній день експерти воліють називати такі «сміттєві» ДНК як некодуючі. Справа в тому, що в них не зашифровані послідовності білків, на відміну від звичайних генів.

Предметів дослідження стала база даних The Cancer Genome Atlas, в ній зібрані дані про геноми 15 тисяч пацієнтів з раком. Вчені провели порівняння ДНК в здорових клітинах і тканинах злоякісних майже 1000 осіб. Виявилося, що в некодуючому ДНК міститься 200 мутацій, що впливають на експресію генів. Зокрема, ген DAAM1, активація якого призводить до більш агресивної онкології.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button