Технології

Японські інженери побудують всюдихід, щоб їздити Місяцем без скафандрів (фото+відео)

Створення герметичного фургона для астронавтів – частина угоди про спільне дослідження Місяця, підписаної минулого тижня НАСА і Японським аерокосмічним агентством (JAXA).

Японське аерокосмічне агентство (JAXA) і Toyota побудують для майбутніх місячних місій закритий всюдихід, у якому астронавти зможуть до 30 днів без скафандрів переміщатися поверхнею супутника. НАСА відправить “фургон” на Місяць за програмою “Артеміда”. Угода між космічними агентствами двох країн також передбачає участь японських астронавтів у польотах на супутник.

Ілюстрації проєктованого герметичного місяцехода. Фотографії: Toyota, JAXA

За проєктом всюдихід завдовжки 6 м і завширшки 5,2 м працюватиме від водневого паливного елемента. Крім того, пілотований місяцехід оснастять сонячними панелями, які допоможуть переробляти стічні води на кисень і водень, щоб заповнювати запаси пального і підтримувати придатну для дихання атмосферу в салоні.

У кабіні площею 7 м2 два астронавти зможуть провести до 30 днів. А за відсутності екіпажу місяцехід працюватиме в автоматичному режимі, продовжуючи дослідження.

Анімація роботи герметичного місяцеходу

За планом НАСА відправить фургон на Місяць під час місії “Артеміда VII” у 2031 році. При цьому фургон буде розрахований на 10 років служби, протягом яких астронавти зможуть досліджувати регіон біля південного полюса супутника. Передбачається, що розрахунковий пробіг місяцеходу становитиме щонайменше 10 тис. км.

Toyota і JAXA працюють над створенням герметичного фургона для дослідження Місяця з 2019 року. Наприкінці минулого року розробники завершили проєктування пристрою і почали розробку. Зменшений прототип минулого року представили на виставці Tokyo Future Tour.

Угода, укладена між США і Японією, також передбачає, що перший японський астронавт вирушить на проєктований аванпост “Ворота”, який НАСА планує розгорнути на орбіті Місяця. Крім того, два представники Японії стануть першими неамериканськими астронавтами, які ступили на Місяць у рамках місії “Артеміда”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button