Всесвіт

Температура на Місяці в нічний час опускається до мінус 190 градусів Цельсія

Китайський космічний апарат «Чан’е-4», який здійснив 3 січня м’яку посадку на зворотному боці Місяця, зафіксував падіння нічної температури на природному супутнику Землі до мінус 190 градусів Цельсія — нижче очікуваного показника. Про це йдеться в поширеному в четвер повідомленні Китайської корпорації аерокосмічної науки і техніки (CASC).

«Згідно з даними, переданими місячним зондом на Землю, нічна температура в січні на поверхні зворотної сторони Місяця опускається до мінус 190 градусів Цельсія», — вказує CASC.

Протягом 10 днів після приземлення на зворотному боці Місяця, апарат «Чан’е-4» виконував завдання з дослідження поверхні природного супутника Землі і проведення там першого в історії біологічного експерименту. 15 січня Китайська корпорація заявила про те, що зонд переведений в сплячий режим у зв’язку з настанням місячної ночі, яка триває близько двох тижнів. Як передає в четвер агентство «Сіньхуа», раніше вчені припускали, що температура в цей час не опускається нижче мінус 170 градусів Цельсія.

«За даними «Чан’е-4», температура поверхневого шару місячного ґрунту на зворотному боці Місяця нижче, ніж дані, отримані американською місією «Аполлон», — сказав виконавчий директор проекту «Чан’е-4» Чжан Хе, слова якого наводить агентство «Сіньхуа». — Ймовірно, це пов’язано з відмінністю складу ґрунту на різних сторонах Місяця. Нам потрібно більш ретельний аналіз».

Місячний апарат «Чан’е-4» був успішно запущений з космодрому Сичан в південно-західній китайській провінції Сичуань 8 грудня минулого року. Основне завдання проекту «Чан’е-4», що складається з автоматичного посадкового модуля і місяцеходу, полягає в дослідженні зворотного боку природного супутника Землі. 3 січня о 10:26 за місцевим часом (04:26) «Чан’е-4» здійснив успішну посадку. В 11:40 (05:40) апарат зробив перший у світі знімок поверхні зворотного боку природного супутника Землі, знятий з близької відстані.

Кнопка «Наверх»
Закрыть