Всесвіт

Температура на Місяці в нічний час опускається до мінус 190 градусів Цельсія

Китайський космічний апарат “Чан’е-4”, який здійснив 3 січня м’яку посадку на зворотному боці Місяця, зафіксував падіння нічної температури на природному супутнику Землі до мінус 190 градусів Цельсія – нижче очікуваного показника. Про це йдеться в поширеному в четвер повідомленні Китайської корпорації аерокосмічної науки і техніки (CASC).

“Згідно з даними, переданими місячним зондом на Землю, нічна температура в січні на поверхні зворотної сторони Місяця опускається до мінус 190 градусів Цельсія”, – вказує CASC.

Протягом 10 днів після приземлення на зворотному боці Місяця, апарат “Чан’е-4” виконував завдання з дослідження поверхні природного супутника Землі і проведення там першого в історії біологічного експерименту. 15 січня Китайська корпорація заявила про те, що зонд переведений в сплячий режим у зв’язку з настанням місячної ночі, яка триває близько двох тижнів. Як передає в четвер агентство “Сіньхуа”, раніше вчені припускали, що температура в цей час не опускається нижче мінус 170 градусів Цельсія.

“За даними “Чан’е-4”, температура поверхневого шару місячного ґрунту на зворотному боці Місяця нижче, ніж дані, отримані американською місією “Аполлон”, – сказав виконавчий директор проекту “Чан’е-4” Чжан Хе, слова якого наводить агентство “Сіньхуа”. – Ймовірно, це пов’язано з відмінністю складу ґрунту на різних сторонах Місяця. Нам потрібно більш ретельний аналіз”.

Місячний апарат “Чан’е-4” був успішно запущений з космодрому Сичан в південно-західній китайській провінції Сичуань 8 грудня минулого року. Основне завдання проекту “Чан’е-4”, що складається з автоматичного посадкового модуля і місяцеходу, полягає в дослідженні зворотного боку природного супутника Землі. 3 січня о 10:26 за місцевим часом (04:26) “Чан’е-4” здійснив успішну посадку. В 11:40 (05:40) апарат зробив перший у світі знімок поверхні зворотного боку природного супутника Землі, знятий з близької відстані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button