Всесвіт

Науковці вирахували вік нейтронної зірки, що утворила Сонячну систему

Астрономи полюють за залишками зіткнення нейтронної зірки, яка дала Землі її дорогоцінні метали.

Коли нейтронні зірки зливаються, вони викидають безліч елементів в навколишній простір, і ці матеріали стають частиною зоряних систем, які формуються пізніше. Тепер вчені намагаються більше дізнатися про злиття, яке наповнило нашу Сонячну систему, відстежуючи елементи, вироблені вихідним матеріалом. Згідно з результатами їх роботи, це відбулося за 100 мільйонів років до народження Сонця і за 1000 світлових років від місця народження нашої Сонячної системи.

Для цього вчені провели аналіз безлічі метеоритів.

По-перше, вони розрахували кількість радіоактивних ізотопів в ранній Сонячній системі. Потім дослідники порівняли свої вимірювання з кількістю ізотопів, що утворилися в результаті злиття нейтронних зірок.

Злиття нейтронних зірок

Важкі елементи Всесвіту, такі як золото, платина і плутоній, утворюються, коли нейтрони бомбардують атоми. Під час таких зіткнень нейтральний нейтрон може випускати негативно заряджений електрон, стаючи позитивно зарядженим протоном і змінюючи атом.

Цей процес, відомий як швидке захоплення нейтронів, відбувається тільки під час найбільш потужних вибухів, таких як наднові і злиття нейтронних зірок. Але вчені продовжують сперечатися про те, яке з цих екстремальних явищ є джерелом основної маси важких елементів у Всесвіті.

Попередні дослідження показали, що наднова виникає в Чумацькому Шляху раз у 50 років або близько того. Нові спостереження LIGO показують, що злиття нейтронних зірок відбуваються набагато рідше, приблизно раз в 100 000 років. Кількість важких елементів у Сонячній системі дозволяє припустити, що вони походять від найближчого злиття нейтронних зірок, оскільки походження наднових могло б дати більше матеріалу.

Після цього команда дослідників провела аналіз окремих ізотопів, щоб визначити, де і коли відбулося локальне злиття нейтронних зірок Сонячної системи.

За словами вчених, це злиття відбулося 100 мільйонів років до того, як сформувалася Сонячна система. Команда також розрахувала, що ця подія сталася на відстані 1000 світлових років від Сонячної системи.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»