Технології

Видобуток літію зріс на 21% на фоні збільшення попиту на електромобільні акумулятори

У 2021 році світовий видобуток літію(без урахування США) зріс на 21% до 100 тисяч тонн внаслідок зростання попиту на літій-іонні акумулятори для електромобілів.

Про це повідомляється у новому огляді мінерально-сировинних ресурсів Геологічної служби США, передає greendeal.org.ua.

«Найбільший видобуток(без урахування США) у 2021 році зафіксований в Австралії – близько 55 тисяч тонн та Чилі – близько 26 тис. тонн, – йдеться у документі. – На чотири підприємства з видобутку корисних копалин в Австралії, по два підприємства з видобутку розсолу (розчин хлоридів натрію та води) в Аргентині та Чилі, а також на два – з видобутку розсолу та одне – корисних копалин у Китаї припадає найбільша частка видобутку літію у світі».

Світове споживання літію у 2021 році оцінюється у 93 тисяч тонн, що на 33% більше, ніж 70 тисяч тонн у 2020 році, зазначає Геослужба США.

«Розвідані світові запаси літію оцінюються у 22 млн тонн, а ресурси – близько 89 млн тонн, – зазначають аналітики служби. – Лідерами за прогнозними обсягами покладів літію у світі є Болівія(21 млн тонн), Аргентина(19 млн тонн), Чилі(9,8 млн тонн), Австралія(7,3 млн тонн) та Китай(5,1 млн тонн).

У звіті також наголошується на необхідності забезпечення надійних та диверсифікованих поставок літію для виробництва електромобільних акумуляторів.

«Безпека поставок літію стала головним пріоритетом для технологічних компаній в Азії, Європі та США», – наголошується в огляді.

У 2020 році світовий видобуток літію (без урахування США) становив 82,5 тисяч тонн.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button