Технології

ШІ виявить деменцію за результатами бесіди

За винятком деяких гострих станів, більшість хвороб починаються з ледь помітних ознак, які все більше прогресують з часом. Стосується це і когнітивних розладів на кшталт деменції. І для швидкої і своєчасної діагностики японські вчені створили ШІ, який запідозрить ознаки хвороби всього за кілька хвилин.

За розробкою штучного інтелекту стоять експерти з Університету Осаки і Інституту науки і технологій Нари. Згідно з проведеним дослідженням, вчені з’ясували, що запідозрити розвиток деменції у людей можна в процесі бесіди. Отримавши відповіді на питання, алгоритм штучного інтелекту аналізує їх і ще деякі вхідні дані про пацієнта, після чого виносить вердикт. За заявою розробників, ШІ достатньо двох-трьох хвилин для того, щоб задати шість питань, після чого з вірогідністю в 92% поставити людині попередній діагноз.

Алгоритми, створений японськими дослідниками, виявляють деменцію на основі аналізу затримки у відповідях на поставлені запитання, особливості інтонації і артикуляції, гучності вимови звуків і процентному співвідношенні іменників і дієслів в кінцевому реченні. За словами одного з авторів роботи Такеші Кудо: «Щоденні розмови зі ШІ в домашніх умовах повинні допомогти виявити перші ознаки деменції. Це дозволить звернутися за медичною допомогою на ранній стадії розвитку процесу. Новий метод можна назвати універсальним, адже він не потребує багато часу і має масу переваг в порівнянні з існуючими способами діагностики.»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button