Технології

Європейці створять потужний бойовий лазерний комплекс

Європейська корпорація MBDA (Matra BAE Dynamics Alenia) розробляє мобільний лазерний комплекс ППО. Він зможе ефективно вражати безпілотні літальні апарати.

03-04-15-foto-600x442-1

Потужність установки становитиме 100 кВт, і цього буде достатньо для ефективного ураження дронів. Розробка таких систем – аж ніяк не новий напрям, однак проект MBDA експерти називають унікальним. Справа в тому, що комплекс оснастять спеціальними дзеркалами, які будуть фокусувати і направляти лазерний промінь. Інші виробники пропонують більш складні і менш надійні підходи.

Фахівці вважають, що створення лазерних комплексів ППО має сенс, навіть якщо останні зможуть ефективно боротися тільки з безпілотниками. У наш час БПЛА навчилися не тільки вести розвідку, а й вражати наземні цілі. Тим часом використовувати для знищення дрона зенітну ракету дорого. У перспективі лазерні комплекси зможуть взяти на себе цю функцію.

Читайте також: ВМС США озброїлися лазерною гарматою (відео)

Зараз далі за всіх в області розробки лазерної зброї просунулися американці. Передбачається, що ВМС США отримають ефективні лазерні установки, які забезпечуватимуть кораблям надійну оборону. Вони зможуть знищувати ворожі ракети і БПЛА. До речі, система Laser Weapon System (LaWS) вже проходить випробування в американському флоті.

Раніше американська корпорація Lockheed Martin показала в дії свою нову лазерну установку. Комплекс Athena (Advanced Test High Energy Asset) пропалив дірку в капоті авто. Його потужність становить 30 КВт.

Натхнення: naked-science.ru

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button