Головна / Технології / Європейці створять потужний бойовий лазерний комплекс

Європейці створять потужний бойовий лазерний комплекс

Європейська корпорація MBDA (Matra BAE Dynamics Alenia) розробляє мобільний лазерний комплекс ППО. Він зможе ефективно вражати безпілотні літальні апарати.

03-04-15-foto-600x442-1

Потужність установки становитиме 100 кВт, і цього буде достатньо для ефективного ураження дронів. Розробка таких систем — аж ніяк не новий напрям, однак проект MBDA експерти називають унікальним. Справа в тому, що комплекс оснастять спеціальними дзеркалами, які будуть фокусувати і направляти лазерний промінь. Інші виробники пропонують більш складні і менш надійні підходи.

Фахівці вважають, що створення лазерних комплексів ППО має сенс, навіть якщо останні зможуть ефективно боротися тільки з безпілотниками. У наш час БПЛА навчилися не тільки вести розвідку, а й вражати наземні цілі. Тим часом використовувати для знищення дрона зенітну ракету дорого. У перспективі лазерні комплекси зможуть взяти на себе цю функцію.

Читайте також: ВМС США озброїлися лазерною гарматою (відео)

Зараз далі за всіх в області розробки лазерної зброї просунулися американці. Передбачається, що ВМС США отримають ефективні лазерні установки, які забезпечуватимуть кораблям надійну оборону. Вони зможуть знищувати ворожі ракети і БПЛА. До речі, система Laser Weapon System (LaWS) вже проходить випробування в американському флоті.

Раніше американська корпорація Lockheed Martin показала в дії свою нову лазерну установку. Комплекс Athena (Advanced Test High Energy Asset) пропалив дірку в капоті авто. Його потужність становить 30 КВт.

Натхнення: naked-science.ru