Наука

Відрізнити злоякісну пухлину від звичайної стало набагато простіше

З’явився новий спосіб відстежити гіперекспресію каналів іонів калію. Це допомагає відрізнити злоякісні утворення від доброякісних.

Некротична загибель клітин і гіперекспресія каналів іонів калію ( К+) – основні ознаки злоякісних пухлин, але не доброякісних. При цьому, позаклітинна концентрація К+ підвищена в мікрооточенні злоякісної пухлини в порівнянні з доброякісною тканиною. Тепер вчені створили К + – чутливий дворежимний Датчик візуалізації (KDMN, К+– sensitive dual-mode imaging probe) для візуалізації пухлини в режимі реального часу при виявленні злоякісного новоутворення.

KDMN складається з оптичних індикаторів K+, вбудованих в магнітні наночастинки мезопористого кремнезему. Вони покриті чутливою для К+ мембраною, яка пропускає виключно К+, виключаючи інші катіони. У підсумку, KDMN забезпечує чудовий контрастний ефект МРТ і K + – специфічну продуктивність флуоресцентної томографії (ФТ).

Інтеграція МРТ на основі KDMN і ФТ через каскадну логічну схему забезпечила само підтвердження результатів дворежимної візуалізації, що дозволило отримати надійну і точну візуалізацію злоякісних новоутворень. У підсумку, відрізнити злоякісну пухлину від звичайної стало набагато простіше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button