Земля

Дві косатки 5 років вбивають білих акул біля узбережжя Південної Африки

Протягом останніх п’яти років пара косаток тероризує спільноти великих білих акул біля узбережжя Південної Африки. З 2017 року смертоносний дует вбив щонайменше вісім акул, розірвавши їх на частини і з’ївши печінку.

©Marine Dynamics/ Dyer Island Conservation Trust. Image by Hennie Otto

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі African Journal of Marine Science, білі акули (Carcharodon carcharias) раніше домінували в районах узбережжя Гансбай, приблизно в 100 кілометрах на схід від Кейптауна, але в останні роки почали уникати цих місць. Ймовірно, це пов’язано з масовими вбивствами акул.

З 2017 року вісім великих білих акул були викинуті на пляжі в Гансбай. На думку дослідників, які проаналізували рани на тілах тварин і відстежують переміщення акул, вбивства скоїли дві косатки.

Ці два кровожерливих вбивці зазвичай розривали акул на шматки, з’їдали їх печінку (у всіх випадках, крім одного) і іноді навіть їли серця.

Вчені простежили за акулами і з’ясували, що ті, ймовірно, сильно налякані. Після 2017 року багато з них попливли за сотні кілометрів від Гансбая.

Незважаючи на страхітливу зовнішність, білі акули – вкрай вразливий вид, якому складно адаптуватися до нових умов.

Дослідники кажуть, що масова міграція акул вже вплинула на місцеву екосистему. Наприклад, вузькозуба акула (Carcharhinus brachyurus) – хижак середньої ланки – перемістилася ближче до берега Гансбай, щоб зайняти нішу, яку раніше займали великі білі.

Зміни в харчовому ланцюжку, на думку вчених, може вплинути на деякі види, що знаходяться під загрозою зникнення. Так без білих акул ніхто не буде стримувати розмноження морських котиків, а це може призвести до вимирання африканських пінгвінів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button